COVID-19: Tekstil Sektörü Kişisel Koruma Ekipmanları Açığına Cevap Veriyor

COVID-19: Tekstil Sektörü Kişisel Koruma Ekipmanları Açığına Cevap Veriyor

Global pandemi, tekstil endüstrisinin tıbbi kişisel koruma ekipmanları ihtiyacını karşılamak için daha önce görülmediği şekilde işbirliği yapmasını sağladı.

En büyükten en küçük şirketlere ve geçmişi yönüyle güçlü, eski şirketlerden tekstil alanında nispeten yeni olan işletmelere kadar hepsi bu ihtiyaç zamanında devreye giriyor. Hammadde tedarikçileri ve makine şirketleri, iplik eğirme makineleri, kumaş üreticileri, mamul üreticileri, hazır giyim şirketleri ve markalar tek başına çalışıyor ya da bir fark yaratmak için işbirliği yapıyor.

Sanayi dernekleri de, tedarik zincirindeki yardım yollarını arayan ancak başlamak için malzeme, hizmet veya tavsiye gibi yardıma ihtiyaç duyan şirketlere yardım ediyorlar. Böyle bir organizasyon olan Atlanta merkezli Amerika Giyim Üreticileri Ağı (AAPN), Mart ayında “Tedarik Merkezi” adlı bir çevrimiçi bülten tahtası kurdu. AAPN’nin genel müdürü Mike Todaro, “Katılımla ilgilenen herkes Tedarik Merkezi’ne giriş yapabilir ve başkalarının okuması ve yanıt vermesi için ihtiyaçlarını ve yeteneklerini yayınlayabilir” dedi.

Amerika Giyim Üreticileri Ağı (AAPN) üyeleri için harika bir kaynaktı, ancak dernek daha fazlasının yapılabileceğini biliyordu. Todaro’ya göre, AAPN, tedarik zinciri boyunca ve çeşitli coğrafyalar, tedarik zincirindeki ve ürünlerdeki bağlantılar arasında bağlantı kurabildiğini fark etti ve bu da derneğin bir süre için Tedarik Merkezi’ni üye olmayanlara açmasına neden oldu.

Todaro, “Tereddüt etmeden ve doğru olanı yapmaktan başka bir neden olmadan, bu sektörde tanıdığımız her kuruluşu üyelerini ağımıza davet ettik” dedi. Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI), dokunmamış kumaş Sanayi Birliği (INDA) ve SEAMS – ABD Dikişli Ürünler Endüstrisi Birliği ve Sesi, diğerlerinin yanı sıra fırsatı gördü. Sekiz hafta içinde, yönetim kurulu çok sayıda iş parçacığında sayısız gönderi ile 50.000’den fazla sayfa görüntüleme oldu. AAPN ayrıca Atlanta’daki Emory Healthcare’e 100.000 önlük teslim edebildi.